DR. Hamdi Turhan – EstetikEskişehir

BOTOKS DOLGU UYGULAMALARI

07.06.2018
3.246
BOTOKS DOLGU UYGULAMALARI

Botoks 

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler geçici süre yok edilir. Botoks tedavisinin etki süresi 4-6 ay civarındadır. Etki süresi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Hamile veya emziren bayanlar dışında hemen hemen herkes botoks işlemi yaptırabilir.

Oldukça kısa süren botoks işlemi, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama süresi 10-15 dakikadır. İşlem sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası hemen normal iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre veya saunaya gidilmemesi önerilir ayrıca 3 gün havuza gidilmemelidir. Aynı gün uyku pozisyonuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam etkisi 5 ile 7 gün arasında tamamen görülür.

Botoks botulinum toksini olarak üretilen ilaç ismidir. Bazı farklı markalarda üretilen ilacın Toksin A ve Toksin B olarak kullanılan tipleri bulunmaktadır. temel özellikleri aynı olmakla birlikte bazı ufak farklılıklar gözlenebilir.

Mimik kırışıklıklarında;

Botoks mimiklerin aşırı kullanımından kaynaklanan kırışıklıklarda kullanılan ve kas üzerine olan bu etki konusunda pek çok yenilik olmasına rağmen hala ilk seçenektir. Tüm mimiklere değil de abartı olan mimiklere işlem yapıldığında genel olarak abartı bulunan uygulama yerine son derece doğal bir görünüm elde edilir.

  •        Alındaki yatay çizgiler (Endişe çizgileri)
  •        Kaş arası çizgiler (Kaş çatma çizgisi)
  •        Göz kenarındaki gülümseme çizgileri (Kaz ayağı  çizgileri)
  •        Burun üzerindeki çizgiler (Tavşan çizgileri)
  •        Yüzün alt bölümünde ağız köşelerindeki çökme (Memnuniyetsizlik ifadesi)
  •        Çene bölgesinde çukurlaşmalara ve alt dudakta aşağı düşmeye neden olan mimiklerde
  •        Boyunda yatay çizgilere ve çene yan kısımlarda sarkmayı destekleyen platisma bantlarında botoks etkin olarak kullanılmaktadır.

Bölgesel aşırı terlemede;

Etkin kullanım alanlarından biridir. Yaz aylarında terleme kısmen dahikabul edilebilse de buz gibi soğuk havada aşırı terleyen koltuk altı önemli bir kozmetik sorundur. Yine aynı şekilde terleyen bir avuç içi sosyal sorunlara yol açabilecek iken ayak bölgesinin de sürekli ıslak olması ayrıca başka sağlık sorunlarına açabilecektir.

Koltuk altı bölgesi aşırı terleme kontrolünde en sık kullanılan bölgedir. Avuç içi ve ayak tabanı daha az sıklıkla da olsa uygulama yapılan etkili bölgelerdir. Ortalama olarak 7-8 ay süre ile aşırı terlemenin kontrolünü sağlar. Bu süre nadiren daha kısa olabildiği gibi, daha uzun da olabilmektedir.

Baby Botoks , Minimal Botoks , Önleyici Botoks , Masseter Botoks , Nefertiti Botoks

Dr. Hamdi Turhan
0222 408 32 73 / 0555 165 00 26
info@drhamditurhan.com
Hoşnudiye Mah. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Cad.
No:9 Kat:2 Dönem Apt. Tepebaşı/Eskişehir
estetikeskisehir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Dr. Hamdi Turhan - Estetik Eskişehir
WhatsApp chat