DR. Hamdi Turhan – EstetikEskişehir

CİLT LEKELERİNİN TEDAVİSİ

CİLT LEKELERİNİN TEDAVİSİ

MEZOTERAPİ YÖNTEMİ

Cildimizdeki lekelerin sebepleri arasında güneş ışığı,hamilelik süreci,sivilceye bağlı cilt hasarı,ağda uygulamaları ve ailesel yatkınlık sayılabilir.

Leke tedavisinin en etkili yöntemlerinden birisi de mezoterapidir.
İçeriğinde :

  • Biyomimetik Peptidler
  • Arbutin
  • Vitamin C
  • Meyan Kökü Ekstresi

Bulunan hazır mezoterapi kokteylleri 0,4 mm lik mezoterapi iğneleri ile lokal anestezi kremleri ile bölge uyuşturulduktan sonra cilde enjekte edilir.

Tedavi 3 aylık süreci kapsayan toplam 7 seans şeklindedir.

Mezoterapi ile koyu kahverengi leke açık kahverengiye dönebilir veya tam olarak kaybolabilir. Buradaki sonuç lekenin yüzeysel veya derin yerleşimli olmasına göre değişmektedir.

Derideki koyu renkli lekeler rengini veren melanin maddesini üreten hücre sayısında artış ve/veya sadece üretimin kontrolsüz olarak artması temel sorundur.

Sıklıkla güneş etkisi ile ortaya çıkan koyu lekelerin oluşumunda derinin direncini bozan peelingler, ağda gibi soyucu yöntemlerin güneşli dönemlerde yapılması önemli etkendir.

Gebelik maskesi olarak da bilinen melasma genel olarak kadınlarda gebelik ya da doğum kontrol ilaçları gibi hormon tedavileri sırasında oluşur.

Deri yaşlanması ile ortaya çıkan solar lentigo gibi durumlar ileri yaşlarda görülür.

Mezoterapi ile koyu kahverengi leke açık kahverengiye dönebilir veya tam olarak kaybolabilir. Buradaki sonuç lekenin yüzeysel veya derin yerleşimli olmasına göre değişmektedir.

Q SWİTCH LAZER YÖNTEMİ

Q SWİTCH LAZER ETKİLERİ

Q Switch Lazer tedavisi ile birlikte cildin üzerinde, altında ya da diğer katmanlarında bulunmakta olan leke problemleri başta olmak üzere sosyal yaşamı engelleyen ve kişinin özgüvenini düşürmekte olan tüm şikayetler ortadan kaldırılmaktadır.

Cilt üzerinde görülen cilt lekeleri genel olarak deri üzerindeki pigmentlere bağlı olarak ortaya çıkmakta ve seyretmektedir. Pigment maddeleri cilde rengini veren maddelerdir, haliyle bu maddelere bir zarar geldiğinde renk uyuşmazlıkları olmakta ve cilt üzerinde leke adı verilen kötü görüntüler oluşmaktadır. Kliniğimize başvuru yapan birçok kişi bu tedaviyi olmak istediğini, sebep olarak da psikolojik ve sosyal nedenleri söylediğini görebilmekteyiz.

Cildin orijinal renginin yanı sıra; cildin koyu ya da açık renkte olmasını sağlayan deride bulunan ve melanin adı verilmekte olan pigmentlerin zarar görmesi ile eşit dağılmayan cilt renkleri görülmekte ve büyük sorunlar kişileri bekleyebilmektedir. Bu pigmentler homojen bir şekilde dağılması gereken maddeler olduğundan, en ufak bir heterojen dağılım görüntü ile ilgili kötü izlenimler de bırakabilmektedir. Tam da bu sırada Q Switch Lazer tedavisi devreye girerek kişilerin sosyal yaşamları başta olmak üzere özgüvenlerini yükselterek kişilerin tekrardan eski sağlıklı ve güzel günlerine geri dönmelerini kolaylaştırmaktadır.

Dr. Hamdi Turhan
0222 408 32 73 / 0555 165 00 26
info@drhamditurhan.com
Hoşnudiye Mah. Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Cad.
No:9 Kat:2 Dönem Apt. Tepebaşı/Eskişehir
estetikeskisehir

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tüm Hakları Saklıdır. Dr. Hamdi Turhan - Estetik Eskişehir
WhatsApp chat